Aktualności

XIX Kolejka SKO: Komplet punktów z nowym ( starym )...

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2016-04-09 20:07
XIX Kolejka SKO: Komplet punktów z nowym ( starym ) szkoleniowcem

W sobotę ( 09.04 ) w ramach XIX Kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej GKS Diament Trzebielino podejmował LKS Czarni Czarne. Z powodu odejścia J. Rzeszutko do MKS Jantar Ustka na trenera I zespołu seniorów, drużynę z Trzebielina poprowadził nowy szkoleniowiec, choć można powiedzieć, że powrócił po przerwie - K. Waszkiewicz.  Dla gospodarzy było to bardzo ważne spotkanie. Tylko wygrana dawała szanse na nawiązanie kontaktu  z zespołami środka tabeli i szanse ucieczki ze strefy  spadkowej.

I połowa meczu to na początku zdecydowane ataki zespołu gości, ale zazwyczaj zakończone na 30 metrze od bramki gospodarzy przez dobrze zorganizowaną strefę obronną Diamentu. W dalszej fazie spotkania, gra obu drużyn była bardzo wyrównana z lekką przewagą gospodarzy, którzy mieli klarowniejsze sytuacje strzeleckie, ale zabrakło zdecydowania w końcowej fazie przeprowadzonych akcji. Pierwsza odsłona meczu skończyła się bezbramkowym remisem. II połowa, to bardziej otwarta gra obu zespołów. Czarni w dążeniu do zdobyczy bramkowej coraz bardziej zapominali o szczelnej obronie, natomiast Diament konsekwentnie trzymał się zaleceniom szkoleniowca  zespołu i szczelnie blokował dostęp do swojej bramki. W końcu w 70 min. M. Gostomski zagrał futbolówkę pomiędzy dwóch stoperów do wychodzącego na czystą pozycje R. Borowińskiego, który nie marnując tak dogodnej sytuacji pokonuje bramkarza gości, dając prowadzenie w tym meczu. ( 1:0 ) Podrażnieni tym faktem gracze z Czarnego próbowali szybko zniwelować niekorzystny rezultat spotkania, ale przy okazji w sposób niezgodny z przepisami powstrzymywali kontry gospodarzy. W rezultacie za 2 żółte kartki w 78 min. boisko musiał opuścić Ł. Jakubowski, a 90 + 1 min za faul na M. Gostomskim,  który wychodził już na czystą  pozycje  sam na sam, czerwoną kartę obejrzał P. Kopot. Osłabiona drużyna gości miała jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale wynik do końca spotkania nie zmienił się . Pełne zaangażowanie, walka o każdy metr boiska dała w końcu upragniony komplet punktów i oby tych walorów nie zabrakło w dalszej części rundy wiosennej.

GKS Diament Trzebielino - LKS Czarni Czarne 1:0 ( 0:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 70' R Borowiński.

Skład Diamentu: M. Stoltman, M. Rabenda, P. Rejak, J. Bronka, R. Borowiński ( 89' J. Przybylski), Ł. Itrych, P. Terefenko ( 90+1 B. Stoltman), A. Kundro ( 81' D. Zawada), M. Grzybek, P. Dorawa, M. Gostomski.

W następnej kolejce ligowej przeciwnikiem GKS Diament Trzebielino, w meczu wyjazdowym   będzie KS Damnica ( 16.04. godz.17:00 boisko w Damnicy)