statystyki szczegółowe

Aktualności

XXII Kolejka SKO: Udana Majówka Diamentu

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2016-05-01 16:55

W niedzielę ( 01.05 ) na boisku w Dębnicy Kaszubskiej w ramach XXII Kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej, KS Skotawa Budowo podejmowała GKS Diament Trzebielino. Ostatnie spotkania w wykonaniu podopiecznych szkoleniowca Diamentu K. Waszkiewicza, mogły dawać nadzieję na kolejny komplet punktów. Tak też się stało i spotkanie przerodziło się w mecz do jednej bramki. To, że wynik meczu, to tylko 4:0 dla Diamentu, gospodarze mogą zawdzięczać tylko wysokiej nieskuteczności strzeleckiej piłkarzy z Trzebielina.

Już w 5 i 8 min. meczu powinny paść pierwsze gole, ale A. Kundro i P. Terefenko nie wykorzystali dogodnych sytuacji strzeleckich. Na pierwszego gola czekaliśmy do 21 min. kiedy to po  podaniu prostopadłym przez A. Kundro do D. Zawady, ten będąc już tylko przed bramkarzem gospodarzy pakuje piłkę tuż przy słupku bramki i daje prowadzenie dla Diamentu.( 0:1 ) Minutę później jest już 0:2. Po kopii akcji z wcześniejszej akcji bramkowej tym razem przy asyście Ł. Itrycha na listę strzelców wpisuje się A. Kundro. Pomimo wyraźnej przewagi zespołu gości I połowa kończy się dwubramkowym prowadzeniem. Obraz gry w II odsłonie spotkania się nie zmienia, oprócz tego, że na boisku po dłuższej przerwie mogliśmy zobaczyć R. Wólczyńskiego, który 2 min. po wejściu na boisko ( 52 min. ) po podaniu A. Kundro, strzela kolejnego gola. ( 0:3 ) W 57 min. po wykonaniu rzutu rożnego przez K. Kępę, z najbliższej odległości gola strzela J. Bronka. ( 0:4 ) W szeregi Diamentu wkrada się male rozluźnienie i po nielicznej akcji gospodarzy M. Beger nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. W 69 min. za obraźliwe słowa w stosunku do sędziego głównego, czerwoną kartką zostaje ukarany zawodnik z Budowa S. Piszko. Od tego momentu oglądamy przytłaczająca przewagę zespołu Diamentu, ale niestety nie gole. Rozpoczyna się seria olbrzymiej nieskuteczności ( nonszalancji ) strzeleckiej. W 72 min. J. Bronka nie strzela gola będąc 10 m. od bramki, w 80 min. A. Kundro tylko w sobie znany sposób strzela w bramkarza w sytuacji 3 x 1, a  w 90 min. J. Przybylski z najbliższej odległości zamiast do siatki bramki gospodarzy, strzela w najbliższe lampy oświetleniowe. Jeszcze jeden fakt jest warty odnotowania. Po dłuższej przerwie w końcówce meczu, zobaczyliśmy na boisku filar defensywy Diamentu K. Narlocha, który przed ostatnim gwizdkiem sedziego mógł zdobyć gola ale piłka uderzona przez niego głowa minęła minimalnie poprzeczkę bramki. Ważny komplet punktów i udany początek Majówki. Gratulacje, ale kolejny rywal to najwyższa półka ligowa KKS Garbarnia Kępice, więc czas poprawić celowniki panowie !!!

KS Skotawa Budowo - GKS Diament Trzebielino 0:4  ( 0:2 )

Strzelcy bramek: 0:1 21' D. Zawada; 0:2 22' A. Kundro; 0:3 52' R. Wólczyński; 0:4 57' J. Bronka.

Skład DiamentuM. Stoltman, B. Stoltman ( 78' K. Narloch ), P. Rejak, J. Bronka, J. Przybylski, P. Terefenko ( 63' P. Kępa ), Ł. Itrych, M. Grzybek, K. Kępa, A. Kundro, D. Zawada ( 50' R. Wólczyński - 66' M. Gostomski )