Aktualności

XIV Kolejka SKO: Udane pożegnanie Diamentu z własną murawą...

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2016-11-12 17:52
XIV Kolejka SKO: Udane pożegnanie Diamentu z własną murawą boiska.

W sobotę ( 12.11 ) w XIV Kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej GKS Diament Trzebielino ostatni raz w tej rundzie przed własną publicznością, podejmował drużynę KS Kaszubia Studzienice. Oczekiwaliśmy potwierdzenia wysokiej formy od podopiecznych K. Waszkiewicza, po bardzo udanym meczu w Ustce. Ten który przyszedł na ten mecz na pewno się nie zawiódł i oglądał dobrze grający zespół z Trzebielina. Pełna dominacja na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, choć gole padały dopiero w drugiej odsłonie spotkania.

W pierwszej połowie powinno być co najmniej 2:0 dla gospodarzy, ale ponownie jak przez większość spotkań , oglądaliśmy niemoc strzelecką. Po sytuacjach strzeleckich M. Słumińskiego ( 16';27' ), R. Borowińskiego (17'), K. Kępy (19') czy M. Grzybka (35') piłka powinna wylądować w siatce bramki gości, a tak I połowa kończy się bezbramkowym remisem. W drugiej obraz gry nie zmienia się. Zespół Diamentu posiadał pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Podopieczni P. Gostomskiego nie potrafili poważnie zagrozić dobrze grający w defensywie zespół Diamentu i tylko raz w całym spotkaniu za sprawą D. Wajsa w 55 min. mogli strzelić gola, lecz po jego indywidualnym wejściu w pole karne  futbolówka niestety mija światło bramki golkipera Diamentu M. Stoltmana. Zdecydowanie ciekawiej było jednak pod bramką golkipera Kaszubi J. Pela. W 57 min. po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez M. Grzybka, trafia ona do R. Borowińskiego którego próba uderzenia głową, kończy się strzałem poza światło bramki. W 60 min. jest pierwszy gol dla gospodarzy. Z nieporozumienia w podaniu piłki pomiędzy zawodnikami Kaszubi korzysta M. Słumiński, który po przejęciu futbolówki i minięciu bramkarza gości daje prowadzenie dla swojego zespołu 1:0. W 63 min. strzelec gola wykonuje idealne podanie prostopadłe do wchodzącego w pole karne K. Kępy, ale niestety przegrywa on pojedynek z bramkarzem gości.W 72 min. jest 2:0. Na listę strzelców wpisał się R. Borowiński, który po otrzymaniu piłki od M. Słumińskiego, i wyjściu na pozycję sam na sam strzela gola. Ostatniego gola dla gospodarzy w 85 min. strzelił wprowadzony na boisko po I połowie P. Baranowski, który po otrzymaniu piłki od R. Borowińskiego z okolicy 11 - go metra pokonuje golkipera gości, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Diamentu. Trener Diamentu po meczu: ,, Może to zabrzmi  dziwnie, ale spodziewałem się trochę lepszej gry ze strony zespołu gości i mam problem czy my graliśmy tak dobrze czy oni tak źle. Mieliśmy pełną kontrolę nad grą w tym spotkaniu i trochę szkoda, że nie udokumentowaliśmy tego zdobyciem goli już w I połowie spotkania. Przed nami ostatnia kolejka w tej rundzie i postaramy się o kolejne punkty ligowe."

GKS Diament Trzebielino - KS Kaszubia Studzienice 3:0 ( 0:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 60' M. Słumiński, 2:0 71' R. Borowiński, 3:0 85' P. Baranowski.

Skład Diamentu: M. Stoltman, I. Bronka, P. Rejak, K. Narloch, D. Tylka ( 75' J. Przybylski ), J. Bronka ( 46' P. Baranowski), R. Borowiński, M. Grzybek, Ł. Itrych, K. Kępa, M. Słumiński.

Skład Kaszubi: J. Pela, M. Stoltman, T. Zaborowski, T. Pawelski, R. Prądziński ( 87' M. Chirk ), K. Kreft, J. Dułak, D. Wajs, W. Gierdalski ( 72' A. Dargas ), R. Soldatke ( 72' M. Augustynowicz ), A. Rzepiński.