statystyki szczegółowe

Aktualności

XXX Kolejka SKO: 9 miejsce na zakończenie sezonu

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2017-06-17 22:01

W sobotę 17.06.2017 zaplanowano ostatnią kolejkę Słupskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2016/2017. Podopieczni K. Waszkiewicza GKS Diament Trzebielino podejmowali TKKF Stal Jezierzyce. Oba zespoły mają już zapewniony byt ligowy, więc pozostała tylko kwestia, na którym miejscu zakończą sezon. W przypadku zdobycia kompletu punktów Diament zajmie 6 miejsce lub 10 w przypadku przegranej. Szkoleniowiec gospodarzy zapewnił, że będą grali o całą pulę, więc zapowiadało się ciekawe spotkanie. Przypominamy, że w rundzie jesiennej górą był zespół z Jezierzyc wygrywając 3:2. Była jeszcze trzecia opcja - remis i wtedy kończymy sezon na 9 miejscu.

Od pierwszego gwizdka sędziego gracze z Trzebielina przejęli kontrole na boisku, a przyjezdni całym zespołem ustawieni na własnej połowie bronili dostępu do własnej bramki, a w momencie przechwycenia futbolówki przeprowadzali szybkie i groźne kontrataki. I połowa kończy się bezbramkowym remisem choć drużyna z Jezierzyc może mówić o sporym szczęściu. W 7 min. po strzale R. Borowińskiego tylko słupek ratuje Stalowców od utraty gola, a w 25 min. ten sam zawodnik po podaniu w pole karne od M. Słumińskiego marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem gości. II połowa z podobnym obrazem gry, lecz z tą różnicą, że oglądamy w niej 2 gole. W 70 min. po składnej akcji całego zespołu, R. Borowiński wykłada piłkę M. Słumińskiemu, który precyzyjnym strzałem pokonuje golkipera gości M. Kaliszewskiego dając prowadzenie dla Diamentu 1:0. Dużo kontrowersji jak zawsze w takich sytuacjach było podyktowanie rzutu karnego po rzekomym faulu P. Rejaka w 86 min., którego na gola na miarę remisu w tym spotkaniu strzela Ł. Skierka. ( 1:1 )  Szkoleniowiec Diamentu po meczu: ,, Jedyny błąd  i w końcówce meczu tracimy gola a w konsekwencji możliwość zajęcia 6 miejsca na zakończenie sezonu. Pozostaje mały niedosyt, ponieważ uważam, że zespół za cały sezon zasłużył na to 6 miejsce. Oczywiście cel jaki został postawiony przez władze klubu został zrealizowany, ale proszę zauważyć, że aby pozostać na tym szczeblu rozgrywek trzeba było zdobyć ponad 40 pkt. Dziękuję wszystkim wygranym i przegranym w tym sezonie za sportowy duch walki i życzę miłego czynnego odpoczynku - choć krótkiego bo 12 sierpnia rozpoczyna się kolejny sezon rozgrywkowy."

GKS Diament Trzebielino - TKKF Stal Jezierzyce 1:1  ( 0:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 70' M. Słumiński, 1:1 86' Ł. Skierka ( rzut karny )

Skład Diamentu: M. Stoltman, M. Rabenda, P. Rejak, K. Narloch, I. Bronka , J. Bronka ( 46' M. Grzybek ), Ł. Itrych ( 89' J. Przybylski ), P. Terefenko ( 86' M. Jedryczka ), A. Kundro, R. Borowiński, M. Słumiński.

Skład Stali: M. Kaliszewski, P. Bentkowski ( 73' O. Czaiński ), T. Biel, M. Miecznikowski ( 76' M. Strzębała ), M. Perlański, R. Rawski, D. Sadura ( 93' J. Gnatowski ), Ł. Skierka, G. Skórcz, M. Zakrzewski, M. Żurek ( 76' M. Rawski )