statystyki szczegółowe

Aktualności

III Kolejka SKO: Pierwszy komplet punktów Diamentu

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2017-08-20 07:39

W III Kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej, zespół GKS Diament Trzebielino przed własną publicznością pokonując drużynę KS Kaszubia Studzienice 2:0 ( 1:0 ), zdobył swoje pierwsze punkty ligowe w nowym sezonie 2017/2018. Spotkanie nie było jakimś porywającym widowiskiem, ale to zespół z Trzebielina był  pod grą i stwarzał więcej sytuacji bramkowych, choć w 23 min. po błędzie obrońcy gospodarzy M. Rabenda tylko doskonała interwencja golkipera Diamentu M. Stoltmana ratuje przed utratą gola. Minutę później ( 24 min. ) oglądamy pierwszego gola. Akcja prawym skrzydłem, kończy się precyzyjnym podaniem P. Breszki do R. Wólczyńskiego, który z okolicy 7 metra pola karnego strzela gola na 1:0. Takim też rezultatem kończy się I połowa choć na podwyższenie wyniku miał dwukrotnie P. Breszka, lecz zabrakło ,,zimnej krwi" przy wykończeniu akcji.

W II odsłonie spotkania w zespole Diamentu mogliśmy zobaczyć na boisku po dłuższej przerwie z powodu poważnej kontuzji D. Szczepkowskiego, który na pewno będzie dużym wzmocnieniem dla podopiecznych K. Waszkiewicza, choć było jeszcze widać, że dla Dominika potrzeba jeszcze trochę czasu aby wrócił do swojej najwyższej formy. Obraz gry w tej części spotkania podobny jak w poprzedniej, choć gra się zaostrzyła i sędzia musiał studzić piłkarzy obydwu zespołów karając 5-cio krotnie karą indywidualną w postaci żółtej kartki. W 55 min. wynik na 2:0 podwyższa K. Kępa który wykorzystuje prostopadłe podanie od P. Baranowskiego w pole karne i będąc w sytuacji  sam na sam z golkiperem zespołu gości, strzałem po ziemi nie daje mu szans na obronę. Pomimo, że podobnie jak w I połowie były kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku , więcej goli w tym spotkaniu już nie było. Szkoleniowiec Diamentu po meczu: ,, Cieszy komplet punktów, ale gra już mniej. Oczywiście można powiedzieć, że z meczu na mecz widać jakiś progres, ale i zespół dzisiejszego przeciwnika nie zmusił nas do większego wysiłku. Najważniejsze, ze zaczęliśmy punktować i nieważne w jakim stylu".

GKS Diament Trzebielino - KS Kaszubia Studzienice 2:0 ( 1:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 24' R. Wólczyński, 2:0 55' K. Kępa

Skład sędziowski: sędzia gł.: W. Wit, asystenci: J. Lewicz, A. Myszk

Skład Diamentu: M. Stoltman, J.Przybylski, M. Rabenda, Ł. Itrych, I. Bronka, P. Baranowski, R. Tęsny, P. Breszka ( 90+3 D. Bronka ), R. Kępa ( 64' D. Szczepkowski ), K. Kępa, R. Wólczyński ( 64' P. Jasiński ).

Skład Kaszubii: J. Pela, F. Szultka, M. Przytuła, M. Augustynowicz ( 36' A. Szultka ), D. Wajs, M. Chirk, R. Soldatke, T. Pawelski, R. Prądzinski, W. Gierdalski, M. Kurs ( 51' P.Gostomski ).