statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka Diamentu na inauguracje rozgrywek w Klasie B

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2017-08-28 08:51

W niedzielę ( 27.08. ) w I Kolejce Słupskiej Klasy B grupa 1, na boisku w Trzebielinie mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy zespół GKS Diament II Trzebielino, który za przeciwnika miał drużynę KS Unia Korzybie.  Zespół z Trzebielina tworzą piłkarze z rocznika 1999/2001, którzy mają przede wszystkim za zadanie ogrania się i nabrania doświadczenia w seniorskiej piłce nożnej, aby w późniejszy okresie zasilać I zespół seniorów. Młoda drużyna  Diamentu nie dała rady doświadczonej ekipie z Korzybia, ulegając wysoko 0:8 ( 0:2 ) Jeszcze w I połowie gracze Diamentu toczyli w miarę wyrównany pojedynek mając co najmniej 3 okazje do zdobycia gola. Dwa błędy formacji obronnej i dobra postawa golkipera gospodarzy pozwoliła aby wynik meczu do przerwy brzmiał 0:2.

Niestety w II połowie, ,,worek" z golami się rozwiązał, a od 72 min. zespół gospodarzy grał w osłabieniu po szybkich upomnieniach O. Rokosza i w konsekwencji czerwonej kartki. Pomimo wysokiej porażki , należny wyróżnić za dobra grę D. Korniaka, D. Kiedrowskiego i S. Tylki, choć  cały zespół należy pochwalić za walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Na pewno przed młodym zespołem Diamentu  jeszcze dużo nauki, ale wierzymy, że nabrane doświadczenie zacznie w przyszłości procentować.

GKS Diament Trzebielino - KS Unia Korzybie  0:8 ( 0:2 )

Strzelcy bramek: 1:0 21',2:0 27' B. Majna; 0:3 59',0:4 61', 0:5 61',0:6 74' J. Majkowski; 0:7 84' B. Majna, 0:8 85' L. Śliwiak

Skład Diamentu: S. Tylka, S. Sibiński, ( 58' M. Nestor ) D. Bronka, D. Kiedrowski, D. Korniak, O. Rokosz ( 72' 2 x zk=czk), M. Grzywacz, D. Konopka ( 76' M. Dombrowa ), J. Janicki, K. Kaźmierczak, K. Kuklis ( 55' N. Kowalski)

Skład Unii: A. Kottlenga, J. Mazurek, D. Postój ( 46' J. Majkowski), M. Waluś, B. Majna, P. Małgorzewicz, L. Śliwiak, B. Ujma, A. Weiholz ( 65' K. Dwulit ), D. Kiljan ( 46' D. Cherbeć ), M. Bańczyk ( 54' M. Dembiński ).