statystyki szczegółowe

Aktualności

XII Kolejka SKO: Porażka Diamentu z Zawiszą

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2017-10-23 07:16

W ramach XII Kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej, KS Zawisza Borzytuchom podejmowała GKS Diament Trzebielino. Przed tym spotkaniem obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli ligowej z  jednopunktową różnicą na korzyść zespołu gości. Deszczowa aura spowodowała, że oba teamy musiały grać na bardzo nasiąkniętym wodą boisku które już po kilku minutach przypominało błotniste bajoro. Gracze bardziej skupiali się na utrzymaniu się na nogach niż na dokładnym rozegraniu piłki, co spowodowało, że oglądaliśmy na boisku dużo przypadkowych zagrań jak i błędów indywidualnych. Ostatecznie lepsi w tym ,,błotnistym futbolu" okazali się gospodarze, którzy wygrali stosunkiem bramkowym 2:1.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć to piłkarze z Trzebielina stworzyli dwie sytuacje bramkowe, lecz zabrakło tylko precyzji i szczęścia przy zakończeniu akcji. W drugiej połowie to zespół gospodarzy ruszył zdecydowanie na bramkę Diamentu. W 56 min. do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego w pole karne, najszybciej dochodzi J. Świderski który z najbliższej odległości  pakuje futbolówkę do siatki bramki Diamentu, otwierając wynik spotkania na 1:0. Przy tym golu jak i następnym w drużynie gości formacja obronna trochę przysnęła popełniając poważne błędy w kryciu przeciwnika. W 60 min. było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się P. Pituch, który wykorzystał dokładne podanie po akcji prawym skrzydłem i mając już przed sobą tylko golkipera zespołu gości nie marnuje dogodnej sytuacji. Utrata kolejnego gola obudziła trochę ekipę z Trzebielina i przez ostatnie 25 min. gry oglądamy zespół Diamentu dążący do zniwelowania niekorzystnego rezultatu spotkania. Kontaktowego gola w 74 min. strzela kapitan  R. Borowiński, który wykorzystuje błąd bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Niestety, ale pomimo zdecydowanych ataków na bramkę Zawiszy, rezultat nie uległ już zmianie i zespół Diamentu po trzech dobrych kolejkach ligowych zalicza przegraną która kosztuje lokatą w strefie spadkowej.

KS Zawisza Borzytuchom - GKS Diament Trzebielino 2:1  ( 0:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 56' J. Świderski, 2:0 60' P. Pituch, 2:1 74' R. Borowiński

Skład sędziowski: sędzia główny- M. Kublik, sędziowie asystenci: B. Żmuda, J. Lewicz

Skład Zawiszy: A. Dziemianko, J. Świderski, P. Pituch, D. Sarafinowski ( 65' A. Zblewski ), M. Nogieć, M. Zblewski ( 86' M. Berent ), M. Bartłomiejczuk, D. Pietryszyn ( 74' D. Syldatk ), D. Jakuć, G. Stencel, T. Rachwał.

Skład Diamentu: B. Dobrowolski, M. Rabenda ( 65' R. Tęsny ), J. Przybylski, P. Rejak, D. Tylka, P. Terefenko, P. Baranowski, R. Borowiński, P. Jasiński, A. Kundro, O. Rokosz.