statystyki szczegółowe

Aktualności

XV Kolejka SKO: Smutny remis Diamentu

• autor: ksdiamenttrzebielino, 2017-11-12 11:14

W ostatniej XV Kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej, GKS Diament Trzebielino podejmował LKS Prime Food Brdę Przechlewo, która była z racji pozycji w tabeli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ewentualna wygrana pozwalała podopiecznym K. Waszkiewicza tylko na kontakt z zespołami środka tabeli, ale niestety z miejscem w grupie spadkowej na koniec rundy jesiennej. Skład meczowy gospodarzy w porównaniu z poprzedniej kolejki, był mocno zmieniony, a to ze względu na to, że na boisku w swoim oficjalnym ostatnim występie na boisku w barwach klubowych zespołu z Trzebielina, zobaczyliśmy dwóch byłych kapitanów drużyny: Łukasza Itrycha i Karola Narlocha, a także Adriana Kundro który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla graczy z Trzebielina, którzy do 75 min. meczu grali jak za dobrych czasów. Po rzucie rożnym wykonywanym przez P. Jasińskiego, do piłki zagranej po ziemi w pole karne dochodzi Ł. Itrych, a jego strzał broni ręką obrońca zespołu gości, ale były kapitan drużyny wykorzystuje podyktowany rzut karny i  w 13 min. jest 1:0 dla Diamentu.  Do końca I połowy wynik nie ulega zmianie, ale trzeba przyznać, że w tej odsłonie spotkania to zespół gospodarzy zasłużył na to prowadzenie. O II połowie spotkania można powiedzieć, że przypominała drogę z ,, nieba to piekła" W 63 min. futbolówkę w środkowej części boiska przechwytuje Ł. Itrych i prostopadłym podaniem obsługuje wchodzącego w pole karne K. Kępę, który będąc już w sytuacji sam na sam, w 63 min. podwyższa wynik meczu na 2:0. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą zespołu gospodarzy, jednakże to co się działo przez ostatnie 15 minut meczu to istne ,, piekło" pod bramką drużyny z Trzebielina. W 77 min. po rzucie rożnym błąd popełnia defensywa gospodarzy i  P. Puchowicz z najbliższej odległości strzela gola kontaktowego na 2:1. Uskrzydleni zdobyczą bramkową gracze z Przechlewa, wyczuwając swoją szansę na odwrócenie niekorzystnego wyniku, podjęli ryzyko i rozpoczęli szturm większą liczebnością zawodników na bramkę gospodarzy. Ich determinacja się opłaciła i w 82 min. doprowadzają do wyrównania wyniku meczu na 2:2. Na listę strzelców wpisał się A. Nowak. Można powiedzieć, że wykorzystał asystę golkipera Diamentu, który po swojej niefortunnej interwencji wybił futbolówkę wprost na głowę strzelca gola.W ostatnich minutach meczu oba zespoły miały jeszcze okazje na zmianę rezultatu, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Szkoleniowiec Diamentu po meczu: ,, nie powiem , że nie jestem rozczarowany. Patrząc z przebiegu spotkania, wypuszczamy pewny komplet punktów. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale w końcówce zabrakło koncentracji i zespół z Przechlewa skrzętnie wykorzystał nasze błędy. Na gorąco nie  chciałbym nikogo obwiniać za utratę goli, mecz wygrywa czy przegrywa cały zespół. Teraz czas na podsumowania, analizy i wnioski oraz trochę odpoczynku od zmagań ligowych, wszak czeka nas bardzo dużo pracy przed ważną  rundą wiosenną patrząc z perspektywy naszej pozycji w tabeli."

GKS Diament Trzebielino - LKS Prime Food Brda Przechlewo 2:2 ( 1:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 13' Ł. Itrych (rz.k.), 2:0 63' K. Kępa, 2:1 77' P. Puchowicz, 2:2 82' A. Nowak.

Skład sędziowski: sędzia główny-Cyrson A., sędziowie asystenci-Cyrson M., J. Gralak

Skład Diamentu: M. Stoltman, M. Rabenda ( 88' P. Terefenko ), P. Rejak, K. Narloch, I. Bronka, P. Jasiński ( 70' R. Tęsny ), A. Kundro ( 61' D. Tylka ), Ł. Itrych, R. Borowiński, K. Kępa, D. Korniak.

Skład Brdy: M. Tandecki, P. Puchowicz, M. Ginter ( 72' D. Modrzejewski ), A. Nowak, A. Gleb, K. Kowcun ( 86' J. Bloch ), A. Ginter, J. Warniełło, D. Lemańczyk, K. Ginter ( 33' J. Kalinowski ), M. Śliwicki.